Membran Çatı Sistemleri

Membran Çatı Sistemleri

Çatılarda olmazsa olmaz olan membran çatı uygulama, çatınızda suyu kesen ve yön veren bir malzemedir. Membran çatı kaplama, sayesinde çatınızdaki eski su sızıntılarından kurtulmanızı sağlamaktadır. Keçesi ile yırtılmazlığı ile ön planda olurken birde zift işin içine girdin mi ayrı bir sağlamlık göstererek zemin veya OSB üzerine tamamen yapışan ince işçilik isteyen bir çatı kaplaması olarak bilinmektedir. Balkon veya otopark üstü zemin izolasyonları bohçalama gibi işlerde tüm alanlarda kullanılan bir çatı izolasyon uygulamasıdır. Çatınıza sadece kiremit ile suyunu kesmek mümkün olmadığı için mecbur kiremit altı membran uygulaması yapılması gerekmektedir. Çatılarda eskiden muşamba denilen örtü vardı kiremit altına serilmekteydi ve bu muşamba örtüsü çok uzun ömürlü olmadığı için böyle bir ürün çıkartarak çatılardaki riski azalttılar ve Membran çatı uygulamaları, sadece siyah membran ile ibaret değil membran çatı kaplama işleminden sonra birde üzerine modelleri çok şıngıl çatı kaplama ve arduazlı kumlu membran çatı kaplama, işlemi yapılabilmektedir.

Membran çatı yapımı ile tüm sorunlarınızı ortadan kaldırın suya tamamen yön verin. Membran çatı kaplama, günümüzün en büyük velinimeti olan ve uygulaması çok fazla tercih edilen bir uygulamadır. Membran çatı uygulamaları günümüzün en çok çatı kaplama sistemleri olarak bilinmektedir. İstanbul çatı kaplama, olarak günümüzde membran uygulamaları kiremit altına, OSB üstüne, şıngıl altına, bu vs. bir çok noktada Membran Uygulama Detayları, tercihi olmaktadır. Membran çatı fiyatları ve maliyeti hakkında bilmeniz gereken şunlardır. Membran uygulaması yapılmadan önce müşterilerimize 1. sınıf membran kullanmamız ve membran malzemesini iyi bir usta ekibimizle yapmamız bizi ön planda tutmaktadır. Membran çatı ustası, sayesinde çatılarda su kaçaklarını en iyi şekilde önlemekteyiz.

Membran Çatı Nedir?
Membran çatı kaplama, bir binanın içini korumak için sürekli su geçirmez bir kaplama oluşturan bir çatı sistemidir. Membran çatılar, su geçirmez olduklarından ağırlıklı olarak düz çatı kaplama sistemi olarak kullanılır ve bu, suyun hemen dökülmediği yerlerde kritiktir. Ayrıca, shingled, arduvaz veya kiremitli çatıların performans göstermeyeceği çok düşük eğimli çatılarda da kullanılabilirler.

Membran çatıları inşa etmek için çeşitli malzemeler kullanılabilir, örneğin sentetik kauçuk, termoplastik (PVC veya benzeri malzeme), sıvı poliüretan veya modifiye bitüm kullanılabilir. Bununla birlikte, bir membran çatının esasları arasında hava koşullarına dayanıklı bileşenler, takviye ve yüzey kaplaması bulunur. Bazen tek bir malzeme birden çok temel görevi yerine getirir. Ana çatı kaplama katmanlarının altında alt yapı (ahşap, beton veya metal), yalıtım, kontrplak, altlıklar, buhar bariyerleri bulunur. Membran çatı kaplamasının, çok daha kısa kullanım ömrüne sahip olan, düzgün bir şekilde sızdırmaz hale getirilmesi çok zor olan, yalnızca birkaç yıl içinde sızma eğiliminde olan ve çok fazla bakım gerektiren geleneksel düz çatı kaplama yöntemlerinden çok daha üstün olduğu kanıtlanmıştır. Ek olarak, keçe veya asfalt çatıda bir sızıntı meydana gelirse, tamire ihtiyaç duyan noktayı bulmak zor olabilir ve bu da aşağıdaki binada maliyetli hasara yol açar.

Buna karşılık, tamamen kesintisiz veya malzemenin kendisi kadar güçlü dikişlerle membran çatı kaplama yapılabilir. Nadir durumlarda, bir kırılma veya sızıntı meydana gelirse, hasar kaynağı hızla tespit edilebilir ve onarılabilir. Asfalt, güneş ışığını ve UV bozulmasını sınırlamak için sadece çakıla ihtiyaç duymaz, aynı zamanda sadece bir mülkün üzerine oturduğu için düz çatıyı aşağı indirir. Membran çatı kaplama sistemleri doğrudan bir binaya bağlanır ve bundan sonra fazla ağırlık ekleme ihtiyacını ortadan kaldırır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Hasan Yıldırım
Hasan Yıldırım
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?