Granada Kiremit

Granada Kiremit

Granada kiremiti dünyada portekiz kiremiti bilinir. Çatılara Osmanlı mimarisinin nostaljik havasını taşır. Çatılarda nostaljiyi ve estetiği bir arada oluşturmanızı sağlar. Granada kiremiti uygun eğimde kullanıldığında, her iklim koşulunda çatıda iyi bir yalıtım sağlar. Estetiğin en önemli unsur olduğu çatıların tercihi. Geniş kavisli, üstten ve yandan kenetlenme tasarımı ile hayallerinizdeki evin çatısını süslüyor. Akdeniz medeniyetlerinin çatı kültürünü oluşturan granada kiremit, özellikle villa tipi yapıların mimarisine eşsiz bir güzellik ve ayrıcalık sağlıyor. Metrekarede 15 adetlik kullanımı ile çatıları daha hafif bir şekilde arzulanan estetik görüntüye ulaştırıyor.

Granada kiremit geliştirilmiş yeni dizaynı ile çatılarda yerini almaya hazır. Granada yeni kavis yapısıylaçatılardaki estetik görünümü daha da arttıracak. Özellikle su yalıtım performansı geliştirilen yeni valensiya çatıları daha güvenli koruyacak. Valensiya kiremit, tasarımına katılan yeni özellikleri sayesinde çatılarda montaj kolaylığını arttırırken farklı çatı eğimlerinde ve çeşitlerinde de uygulama olanağı sağlıyor. Granada kiremit TS EN 1304 standardına göre yan ve üst kenarı kenetlenebilen kiremitlerdir.

Villa tipi yapıların mimarisinde daha çok tercih edilir, Ağırlığı toleransları dahilinde değişebilir. Ebatlar standarda göre ±%2 toleranslıdır. Örtme boyutlarıda ebatlara bağlı olarak ±%2 toleranslıdır. Döşemede kanallar tam olarak kapandığından ekstra su sızdırmazlık sağlanır. Kavisli yapısı çatıya mükemmel bir estetik katar. Bu diğer çatı malzemelerinde olmayan bir özellik olması dolayısıyla villalarda yoğun bir şekilde tercih sebebidir. Pürüzsüz yüzeyi toz kir tutunmasını zorlaştırır. Çivi deliğinden su girişi mümkün değildir.

Bir önceki yazımız olan Alaturka Kiremit başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Our Score
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Hasan Yıldırım
Hasan Yıldırım
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?