Çatı Yürüme Yolları

Çatı Yürüme Yolları

Tesislerin çatılarında çalışma yapmak isteyen personel, çatı malzemesinin cam, alüminyum gibi kırılgan bir yapıda olmasından dolayı, ulaşılmak istenen noktaya erişemeyebilir. Yahut tesis çatısında fazla eğim olması durumunda personel çatı üzerinde dengede durmada zorluk çeker ve gitmek istediği noktaya ulaşımı mümkün olmayabilir.

Bu gibi durumlarda, çatılarda yürüme yolu yapılarak çözüm üretilir. Merdiven, basamak, platform, hareketli platform gibi çözümler üreterek personelin, çatı üzerinde hareket etmesine olanak sağlayarak, istenilen yere ulaşımını kolaylaştırır, rahat ve güvenli bir çalışma ortamı sağlar.

Çatı güvenlik sistemi için uygun ve iyi tasarlanmış bir çatı yürüme yolu sisteminin kurulmasıyla büyük ölçüde iyileştirilebilir. Alüminyum çatı yürüme yolu, çatılarda güvenli ve kenetli çatılarda insanların kaymadan sac üzerinde gezinebilmelerini ve yürüyebilmelerini sağlamaktadır.

Alüminyum yürüme yolu, çatıya güvenli ve rahat erişim sağlar. Yürüyüş trafiğinden kaynaklanan çatı paneli hasarını önler. Tonozlu çatılarda istenilirse basamak şeklinde kullanılarak tonoza veya minareye tırmanılması için ayaklar açılı olarak imal edilmiştir. Kenet hadvelerine delik açılmadan sadece sıkıştırma yöntemi ile tutunması kenetli çatıda sıvı kaçırmalarına engel olduğu için tercih edilir.

Bir önceki yazımız olan Butil Bant başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Our Score
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Hasan Yıldırım
Hasan Yıldırım
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?