Beşiktaş Kiremit Aktarma

Beşiktaş Kiremit Aktarma

Beşiktaş kiremit çatı aktarma firması olarak çatı binalardaki tadilatı konusunda en çok sorun yaşanan mekan olarak adlandırılabilir. Bilindiği gibi çatı akması, su miktarına bağlı olarak alt katların tümüne zarar verebilir. Beşiktaş çatı tamiratı, Beşiktaş çatı aktarma hizmeti ile yazın güneşli havalarda yapılır. Bu nedenle çatı aktarma tam olarak yapılmış mı yapılmamış mı iş bittiktan sonraki ilk yağmurlarda anlaşılır. Çatı aktarımı iyi yapıldı ise sorun yoktur ancak çatı aktarımı sırasında yapılabilecek ek küçük hata yada eksik uygulama çatıdan tekrar su sızmasına ve alt katların tekrar zarar görmesine yani hasar oluşmasına sebep olacaktır.

Eğer Beşiktaş çatı ustası olarak çalıştığınız usta işinde iyi bir usta ise bu hasar konusunda ize destek olacaktır. Ancak çatı ustası olarak seçtiğiniz usta işini teslim edip çatı aktarma fiyatı olan bedeli aldıktan sonra ona ulaşamıyorsanız, aynı işlemleri tekrar yaptırmak zorunda kalabilirsiniz. Beşiktaş kiremit çatı aktarma firması olarak garantili çatı aktarma hizmeti sunmaktayız. Kaliteli çatı yalıtım malzemeleri ve kaliteli çatı ustası işçiliği ile sorunsuz çatı onarımı ve aktarımı yapmaktayız. Beşiktaş çatı aktarma işi sırasında iş güvenliği kurallarına uygun hareket eden ekibimiz ile hizmetinizdeyiz.

Beşiktaş çatı aktarma fiyatları yada kiremit aktarma fiyatları olarak da adlandırılan çatı aktarma işleri için Antalya içi sunduğumuz ücretsiz çatı aktarma fiyatı hizmetinden faydalanmak için bize ulaşmanız yeterlidir. Bu konuda çatının yapılma malzemesi üzerindeki eksiklikler tespit edilip kiremit fiyatları ve uygulanacak yalıtım malzemesi miktarına göre çatı ustası fiyatları ile beraber uygun çatı aktarma fiyat teklifi oluşturulacaktır. Çatı aktarma Kiremit ile kaplı olan bina çatıları, iklim farklılıkları, zaman aşımına bağlı yıpranma ve üzerinde yürünmesi gibi etkenlerle kar ve yağmur sularına karşı koruma özelliğini kaybeder. Bundan dolayı yapılan tadilat ve onarım işlerine çatı aktarma denir. Çatı aktarma nasıl yapılmalıdır. Aktarma mevcut kiremit komple kaldırılıp temizlenmelidir. Mevcut çatı iskeletinde kırık ve çürükler yenilenmelidir. Çatı döşeme üzerine su izolasyon örtüsü yağmurun çatı arasına sızmayacak şekilde serilmelidir. Açılan mevcut kiremitlerin kırıkları çürüğü ayrılıp kiremitler birbirinden şaşırtmalı olarak düzgünce dizilmelidir.

Çatıda ki mevcut olan kiremit ve omuz mahyaları komple sökülür. İçlerinde kırık, çatlak ve yıpranmış olanları yenileri ile değiştirildikten sonra çatı üzerinde balyalar halinde istiflenir. Sökülen kiremitlerden sonra ortaya çıkan kiremit altı tahtalarının eksik olanları tamamlanır, çürümeye yüz tutmuş ve kırılmış olanları yenileriyle değiştirilir. Eksik çivili olanlar yeniden çivilenir. Çatı yüzeyi her türlü toz, kir ve atıklardan süpürülerek temizlenir. Yağmur sularının tahliyesinde kullanılan dereler ve iniş boruları PVC malzemeden oluşuyor ise bunlar sökülüp yerlerine köşeli olan kaliteli ve markalı PVC yağmur dereleri montajlanır iniş tahliye boruları ise duruma göre 70’lik veya 100’lük PVC borular ile değiştirilir.

Yağmur sularının tahliyesinde kullanılan dereler gizli dere diye tabir edilen betonarme derelerden oluşuyor ise bunlar alüminyum folyolu membran ile her türlü su sızıntılarına karşı izolasyon yapılır. Temizlenen çatı yüzeyine alt kısmı zift kaplı muşambalı, üstü ise ( jütlü ) sentetik çuval örgü deseni ile kaplı çuvallı kiremit altı muşambası diye tabir ettiğimiz 1 metre eninde 20 metre uzunluğunda olan kiremit altı muşambasını oluk hizalarına paralel şekilde hizalayıp ve birbiri üzerine 10.cm santimetre binecek şekilde ayarladıktan sonra çiviler ile çatı yüzeyine çakılır. Sonrasında kiremitlerin dizimi omuz mahyaların dizimi eksik kalanların tamamlanması omuz mahyaların sıvanması sonlanması.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Hasan Yıldırım
Hasan Yıldırım
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?